سخنگوی داعش به هلاکت رسید

گروه تروریستی داعش از طریق سایت اطلاع‌رسانی رایج خود تأیید کرد که ابومحمد عدنانی، سخنگوی این جریان تروریستی در حلب کشته شده است. عدنانی علاوه بر سخنگویی، مسئول عملیات خارجی داعش بود.

به گزارش «تابناک»، سایت اعماق وابسته به داعش بعداز ظهر سه‌شنبه (۳۰ اوت/ ۹ شهریور) اعلام کرد، ابومحمد العدنانی در جریان یک بازرسی نظامی در شمال حلب هدف قرار گرفته و کشته شده است.

العدنانی یکی از چهر‌های بدنام گروه «دولت اسلامی» بود که مخالفان این گروه را با پیام‌های صوتی خود در اینترنت تهدید می‌کرد. او همان کسی بود که در سال ۲۰۱۴ در یک پیام رادیویی، تأسیس «خلافت اسلامی» و تبدیل «دولت اسلامی در عراق و شام» به «دولت اسلامی» را اعلام و ابوبکر بغدادی را «خلیفه» معرفی کرد.

در ماه می سال ۲۰۱۵ او هواداران داعش را به حمله علیه غرب در ماه رمضان دعوت کرد. العدنانی در پیامش خطاب به هواداران داعش گفت: «این ماه رمضان را با اراده خداوند به یک ماه درد و رنج برای کافران تبدیل کنید».
گفته می‌‏شود، عدنانی در سال ۱۹۷۷ در شهرک «بنش» استان ادلب سوریه متولد شده است. اما برخی منابع دیگر، او را متولد شهرستان «الحدیثه» در استان الانبار عراق می‌دانند.

او در ماه می ۲۰۰۵ در استان الانبار به چنگ نیروهای آمریکایی افتاد. پس از آزادی از زندان و پس از تأسیس داعش، در سال ۲۰۱۳ به این گروه پیوست. از سال گذشته، او سخنگوی رسمی داعش بود. دولت آمریکا در سال ۲۰۱۵ برای دستگیری عدنانی ۵ میلیون دلار جایزه تعیین کرده بود.

داعش در ماه‌های گذشته، چند تن از رهبران مهم خود را از دست داده است. در ماه مارس گذشته، اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که عبدالرحمان مصطفی، مسئول امور مالی داعش در یک عملیات کشته شده است.

یکی از فرماندهان مهم داعش به نام «عمر چچن» نیز در ماه ژوئن گذشته در ۱۲۰ کیلومتری جنوب موصل کشته شد

دیدگاه ها

به درک واصل گردید مطئنا در جوار اسلاف مرتد خودش در قعر جهنم جای دارد

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
1 + 18 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .