مناظره تلویزیونی بین شبکه ماهواره ای الولایه و شبکه وهابی وصال عربی برگزار گردید.

بر اساس هماهنگی های به عمل امده مناظره تلویزیونی بین شبکه ماهواره ای الولایه و شبکه وهابی وصال عربی برگزار گردید.

در این مناظره حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسمی از کارشناسان شبکه ولایت فارسی و الولایه و شیخ عدنان عرعور از مبلغین تکفیری و کارشناس شبکه های عربی وصال و صفا در موضوع توحید به بحث و گفتگو پرداختند.

در این مناظره که به صورت مستقیم از دو شبکه الولایة و وصال به صورت همزمان پخش گردید استاد ابولقاسمی بر تفاوت توحید وهابیت با توحید شیعه و اهل سنت و اعتقاد وهابیت به تجسیم پرداخته و در این باره ادله و استنادات مهمی را ارائه کرد که شیخ عرعور به هیچیک از آنها پاسخ نداد و در مقابل روایت ضعیفی را از منابع شیعه خواند که استاد ابوالقاسمی ضعف آن روایات را اثبات کردند.

شبکه وصال زمانی که متوجه شد پاسخی برای روایت معروف شاب امرد که مورد تایید وهابیون و جزئی از اعتقاد ایشان است اقدام به قطع صدای استاد ابوالقاسمی کرده و مدعی شد شبکه الولایة صدا را قطع کرده است در حالی که صدا در رژی شبکه الولایة باز بوده و هیچ مشکلی در صدای آن وجود نداشت.

همچنین شبکه وهابی تکفیری وصال حاضر به پخش مستندات ارائه شده توسط استاد ابوالقاسمی نشد و هر جا که ایشان تصویری از مستندات نشان می دادند تصویر را قطع می کردند.

بنابر این با عدم پاسخگویی شیخ عرعور به سوالات استاد ابوالقاسمی در موضوع توحید ثابت گردید که اعتقاد وهابیت در توحید با اعتقاد سایر مسلمانان متفاوت و اعتقادی انحرافی است.

لازم به ذکر است شبکه ماهواره ای الولایة از سال 1392 هجری شمسی با اشراف آیت الله مکارم شیرازی و با مدیریت آیت الله دکتر حسینی قزوینی جهت نشر معارف اهل بیت در فضای کشورهای عربی و مقابله با هجمه رسانه ای وهابیت تاسیس و فعالیت آن ادامه دارد.

منبع : روابط عمومی شبکه جهانی ولایت

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
8 + 6 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .